Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie na okna domů a budov

V oblasti stavebního skla je možno sklo opatřit okenní polyesterovou fólií, která slouží jako zvýšená mechanická zábrana, zpomalující postup pachatele do objektu.

Dále zamezuje prohození cizích předmětů skleněnou plochou, jako jsou kámen, dlažební kostka, zápalné látky, výbušniny, atd. Sklo s aplikovanou fólií samozřejmě praskne, ale při opakovaných úderech železnou tyčí, kladivem apod., udrží samotná folie sklo pohromadě, proto je velmi obtížné překonat tuto překážku.

Tam, kde jsou již namontovány mříže, lze zvýšit bezpečnostní účinek dodatečnou montáží folie a zabránit tak zničení dalších předmětů, např. ve výkladních skříních. Bezpečností folie dále chrání proti účinkům tlakové vlny, zpomaluje šíření požáru.

Tato folie je průhledná, čirá a obsahuje velmi vysoký filtr proti účinkům UV záření (99%). Povrch folie je odolný proti běžnému mechanickému i chemickému poškození při doporučené údržbě.

Bezpečnostní folie tl. 0,3 mm má atest Státní zkušebny v kategorii stupně odolnosti – P1, P2 a P4. Tuto bezpečnostní folii akceptují všechny pojišťovny, pouze za předpokladu odborné montáže , která dodržuje stanovený technologický postup při její aplikaci.

Bezpečnostní fólie – příklady použití:

Bezpečnostní ochrannou fólii využijí určitě banky, poštovní přepážky, byty, rodinné domy, komerční a průmyslové objekty, kanceláře, úřady, vstupní portály budov. Tyto ochranné bezpečnostní fólie pomohou ochránit Váš majetek a pomoci i při pojistných událostech.