Montáž dvířek pro psy a kočky

 

   Psi a kočky ve dvířkách pro psy a kočky

Svoboda pohybu i pro psa

Umožnit průchod našim psům ven, na zahradu, na terasu, na balkon, do toaletní místnosti, přízemí domu, nebo do garáže, aby mohli svobodně vykonat svoji potřebu, ohlídat náš domov, proběhnout se po zahradě a nebo navštívit své psí kamarády je často poptávaná potřeba.


Nedělat psovi vrátného

Pokud nejsme doma, nemáme zrovna čas nebo náladu dělat našim spolubydlícím psům vrátného, nechceme již kvůli průvanu či zlodějům nechávat pootevřené dveře, pak nadešel ten správný čas jednoduchého řešení >> Svému psovi opatříme jeho vlastní dvířka.

Pes prochází dvířky pro psy


 
   

Kam dvířka umístit?

Myslet předem. Ideální je, když na dvířka pro svého psa myslíme před pořízením nových dveří, oken, před rekonstrukcí bytu a nebo před stavbou nového domu (ušetříme čas a peníze).

Dveře jednodušší. Nejjednodušší je montáž do dveří venkovních (hlavní, terasa, zahrada) či do dveří vnitřních (na toaletu, do druhého pokoje, do předsíně, do garáže apod.), protože ty mají tloušťku 3 až 5 centimetrů, k čemuž je konstrukce dvířek a stabilita jejich upevnění včetně přiložených šroubků nejvhodnější. Dveře lze také snadno vyjmout z pantů a odvést do dílny, kde naše nová psí dvířka zabudují. 

Né na zem. Psi dvířky neprocházejí ale prolézají - prostrčí nejprve hlavu, přední nohy, trup a nakonec nohy zadní. Proto se spodní hrana dvířek montuje do výšky bříška / hrudníku (co je blíže k zemi) a nikoliv na zem.

Nácvik procházení psa dvířky   

Nácvik procházení

Doba nácviku.

Většina psů pochopí hned první den, že dvířka jsou jejich cesta k pohodě, s dvířky se rychle seznámí a naučí se jimi procházet.

Opatrnějším psům necháme dvířka první dny v době nácviku procházení otevřená (klapku přivážeme nebo podepřeme)

Při nácviku procházení však pečlivě dbáme, aby otevřená klapka nespadla a nezpůsobila psovi tím úlek, který by dobu nácviku prodloužil.

Odměna

K procházení lákáme psa pamlskem, dáme papání za otevřená dvířka a nebo skrze dvířka vyzveme k oblíbené hře, k pomazlení a nebo k prima procházce. (kdo má co raději).

Nový domov

Nainstalujeme-li dvířka do nového domova, seznámíme našeho psa po přestěhování nejprve s prostorem venku za dvířky, abychom se ujistili, že po prvním výletě trefí domů.